3 marca najstarsze klasy naszej szkoły uczestniczyły w żywej lekcji historii. 📚✏️
Uczniowie zwiedzili Miejsce Pamięci i Muzeum Auschwitz-Birkenau, czyli były Niemiecki Nazistowski Obóz Koncentracyjny i Zagłady. 🚶♂️🚶♀️👣 Następnie wzięli udział w warsztatach “Historia zapisana w przedmiocie”, które odbyły się w Międzynarodowym Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście. 🖤🎓 Wizyta wywarła na uczniach ogromne wrażenie, skłoniła do głębokiej refleksji nad dobrem i złem ⚖️💭 oraz ukazała brutalne oblicze historii. 😔🕊